Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 16 °C R-DR vējš 4 m/s
Piektdiena, 2018. gada 20. AprīlisVārda dienu svin: Mirta, Ziedīte

Piloteksāmenā pārbauda zināšanas dabaszinībās

Anastasija Miteniece
12. aprīlī vairāki Jelgavas pilsētas 12. klašu audzēkņi, kārtojot Valsts izglītības satura centra (VISC) piloteksāmenu, pārbaudīja savas zināšanas ķīmijā, fizikā un dabaszinībās. Pieteikšanās piloteksāmeniem notika brīvprātīgi, katrai izglītības iestādei nosūtot attiecīgu pieteikumu, informē VISC.

Šogad skolēni varēja izvēlēties, kuram eksāmenam pieteikties – fizikas vai ķīmijas – savukārt dabaszinību eksāmenu varēja kārtot tikai tie audzēkņi, kuri dabaszinības apgūst kā mācību priekšmetu. Jāatgādina, ka skolai piesakot eksāmenam konkrētās klases, piloteksāmens bija jāveic ikvienam tās klases audzēknim.

Jelgavā piloteksāmenam pieteicās trīs skolas – Jelgavas Spīdolas ģimnāzija, Jelgavas Tehnikums un Jelgavas Valsts ģimnāzija, informē Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza. Ķīmijas eksāmenu kārtoja 46 audzēkņi, fizikas eksāmenu – 82, taču dabaszinību eksāmenu – 99 divpadsmito klašu audzēkņi.

Divpadsmitās klases skolniece Kitija Šķupala pēc piloteksāmena ķīmijā secina, ka tas bijis nedaudz vieglāks nekā iepriekš pildītie pagājušo gadu ķīmijas centralizētie eksāmeni. «Jāatzīst, ka eksāmens nebija ļoti sarežģīts, taču bija daudz šaubīgu vietu uzdevumos,» stāsta jauniete, piebilstot, ka eksāmens no centralizētā atšķīrās ar to, ka nebija trešās daļas, kurā parasti ir atjautības un radoši uzdevumi. Raitis Rotgalvis ķīmijas piloteksāmenu vērtē kā izpildāmu, taču ļoti laikietilpīgu. «Visu izdarīt nepaspēju, lai gan uzdevumi bija izpildāmi. Pirmā daļa bija vieglāka – loģiski izspriežami uzdevumi par neorganisko ķīmiju, taču otrā daļa vairāk bija vērsta uz rēķināšanu un eksperimentiem, līdz ar to paņēma daudz vairāk laika,» stāsta skolnieks. «Fizikas piloteksāmens nebija grūts, taču bija uzdevumi, kur nācās piedomāt vairāk,» atzīst 12. klases audzēknis Reinis Nikuļcevs. Puisis atklāj, ka pirmā testa daļa bijusi vieglāka, taču otrajā bijuši dažāda līmeņa uzdevumi. «Ar dažiem izņēmumiem, visi uzdevumi bija skaidri. Ja eksāmena vērtējums būs labs, es, droši vien, to vēlēšos iekļaut sertifikātā,» stāsta jaunietis, piebilstot, ka nav izvēlējies kārtot centralizēto eksāmenu fizikā.

Jāņem vērā, ka, ja 12. klases audzēknis vēlas mainīt iepriekš izvēlētos centralizētos eksāmenus vai kārtot papildu eksāmenu, viņam ne vēlāk kā sešas nedēļas pirms attiecīgā eksāmena norises dienas jāiesniedz izglītības iestādes vadītājam rakstisku iesniegumu.

VISC piloteksāmena izanalizētos rezultātus izmanto centralizēto eksāmenu veidošanai.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka 12. klases skolēni svešvalodas eksāmenu kārtoja pavasara brīvlaikā. Pārējie eksāmeni sāksies maija vidū.

Foto: Austris Auziņš

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti