Meklēšanas forma

Nelielas lietusgāzes 25 °C Z-ZA vējš 4.6 m/s
Ceturdiena, 2018. gada 19. JūlijsVārda dienu svin: Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra

Pieprasītākās LLU studiju programmas šogad – veterinārmedicīna, mežzinātne un ekonomika

www.jelgavasvestnesis.lv
Noslēdzoties vienotajai uzņemšanai portālā www.latvija.lv, LLU pamatstudijām saņemti 777 pirmās prioritātes pieteikumi, bet kopumā LLU studiju programmas pieteikumos minētas 2702 reizes.

LLU Studiju centra vadītāja Sandra Sproģe norāda, ka salīdzinājumā ar 2016. gadu studētgribētāju interese par LLU programmām ir nedaudz samazinājusies, kas skaidrojams ar kopējo studētgribētāju skaita kritumu Latvijā – iepriekšējā gadā tika saņemti 820 pirmās prioritātes pieteikumi uz LLU studiju programmām.  

Populārākā pilna laika pamatstudiju jeb bakalaura programma šobrīd ir «Veterinārmedicīna», kurā saņemti 84 pirmās prioritātes pieteikumi. Tai seko «Mežinženieris» (48), «Ekonomika» (48), «Lauksaimniecība» (45), «Lauksaimniecības inženierzinātne» (40), «Būvniecība» (36), «Datorvadība un datorzinātne» (34), «Pārtikas produktu tehnoloģija» (34) un «Ēdināšanas un viesnīcu uzņēmējdarbība» (34).

Savukārt augstākā līmeņa jeb maģistrantūras studijās saņemti 444 pieteikumi pilna laika un 20 pieteikumi nepilna laika studiju vietās, kas ir tikpat, cik pērn. Lielākais pieteikumu skaits iesniegts programmās «Ekonomika» (74), «Projektu vadība» (61), «Uzņēmējdarbības vadība» (50), «Mežzinātne» (42), «Organizāciju un sabiedrības pārvaldes socioloģija» (29), «Lauksaimniecība» (22) un «Vides, ūdens un zemes inženierzinātnes» (21). Turklāt atsevišķās maģistra studiju programmās izveidojies konkurss uz valsts finansētajām studiju vietām. Programmās «Projektu vadība», «Uzņēmējdarbības vadība», «Organizāciju un sabiedrības pārvaldes socioloģija», «Ainavu arhitektūra un plānošana», «Mežzinātne», «Uzturzinātne» un «Pārtikas higiēna» uz budžeta vietu pretendē vairāk nekā pusotrs vai divi cilvēki uz vienu studiju vietu.

Kopumā LLU visvairāk pieteikumu šogad saņemti meža zinātnēs, veterinārmedicīnā un ekonomikā.

Jāpiebilst, ka šogad vienotajā elektroniskās uzņemšanas sistēmā portālā www.latvija.lv reģistrējušies 8035 reflektanti, kas iesniedza pieteikumus studijām 12 Latvijas augstskolās. Tādējādi šogad kopumā Latvijā ir par nepilniem 200 studētgribētājiem mazāk nekā pērn.

Pamatstudiju konkurss vienotajā uzņemšanā norisināsies divās kārtās. Pirmās kārtas rezultāti tiks paziņoti šodien pēc pulksten 17, otrās kārtas rezultāti – 18. jūlijā pēc pulksten 17. Konkursa rezultāti tiks paziņoti portālā www.latvija.lv, kā arī īsziņu un elektroniskās vēstules veidā. Turpretim maģistrantūras konkursa rezultātus varēs uzzināt, zvanot uz attiecīgās fakultātes dekanātu. LLU absolventi tos varēs aplūkot LLU Informatīvajā sistēmā, izmantojot savus pieejas datus.

S.Sproģe norāda – provizoriskie uzņemšanas rezultāti liecina, ka dažās studiju programmās vēl būs pieejamas valsts finansētās studiju vietas un maksas vietas, taču par konkrētu vakanto studiju vietu skaitu LLU ziņos pēc 21. jūlija, kad tiks apkopoti rezultāti par studiju līgumus noslēgušajiem reflektantiem. Interesenti, kas nepaspēja pieteikties studijām, aicināti izmantot papildu uzņemšanas iespēju, jo plānots, ka LLU no jūlija beigām turpinās uzņemšanu uz vakantajām studiju vietām. Detalizēta informācija par LLU studiju programmām atrodama universitātes mājaslapas www.llu.lv sadaļā «Nāc studēt».

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti