Meklēšanas forma

Skaidras debesis 20 °C A vējš 1.8 m/s
Pirmdiena, 2018. gada 21. MaijsVārda dienu svin: Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna

Pedagogi pilnveido savas e-prasmes

Jana Bahmane
Šodien Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) notiek E-prasmju diena, kurā Zemgales reģiona pedagogi iepazīst izglītības procesā izmantojamo tehnoloģiju attīstības tendences, kā arī pilnveido savas e-prasmes, piedaloties radošajās darbnīcās.

«Ir svarīgi prast izmantot tehnoloģijas, jo šodienas lielajā informācijas plūsmā viena no nozīmīgākajām problēmām ir nespēja tajā iedziļināties, uztverot informāciju virspusīgi,» vērtējot tehnoloģiju nozīmi mācību procesā, akcentēja Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš. E-prasmju dienas atklāšanā klātesošos uzrunāja arī «Latvijas Mobilā telefona» viceprezidents Ingmārs Pūķis. «Latvijai ir senas tradīcijas radiosakaru un elektronikas nozarēs, un mums ir visas iespējas, lai kļūtu par viedvalsti – valsti, kas gatava nākotnei,» tā viņš, papildinādams, ka vērtīgākais speciālists ir kompetents ne vien kādā konkrētā jomā, bet pārvalda arī digitālās prasmes.

E-prasmju dienas dalībnieki var apmeklēt tādas tematiskās darbnīcas kā «Darbs informācijas tehnoloģiju nozarē – digitālo prasmju nozīme nākotnē», «Spēle – mūsdienīgas, sadarbību veicinošas stundas elements», «Interaktīvo mācību materiālu un mācību e-grāmatu izmantošana mācību procesā», «Mācies mākonī! Tiešsaistes mācību materiāli fizikā un matemātikā», «Balss traucējumu riski pedagoga profesijā un to risinājumi» un citas.

Pasākumā tika godināti arī konkursa «Laiks iEspējām», kurā pedagogi no Jelgavas, Aizkraukles, Jēkabpils, Iecavas un Dobeles izstrādāja digitālos mācību resursus mācību procesa uzlabošanai, laureāti. «Priecē, ka pedagogu aktivitāte arvien pieaug, un šogad darbi bija ļoti kvalitatīvi. Šie skolotāji nav vien digitālā satura patērētāji, bet arī radītāji,» vērtē ZRKAC Informācijas resursu un tehnoloģiju nodaļas vadītāja Antra Škinča. Šogad konkursā pedagogi izstrādāja mājaslapas, interaktīvas spēles un nodarbību ciklus, e-grāmatas un citus digitālos rīkus.

Augstāko godalgu saņēma trīs darbi – Jelgavas Valsts ģimnāzijas skolotājas Agitas Ozoliņas mājaslapa «Mācām un mācāmies kopā», Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolas skolotājas Dainas Birkenbaumas emuārs «Fizika 12. klasei» un Jelgavas 4. vidusskolas bibliotekāru Baibas Dinkas un Intas Brantevicas lasīšanas veicināšanas interaktīvā nodarbība «Lasi un vērtē». «Izglītības nozarē strādāju vairāk nekā 25 gadus – vadu mācību stundas, pasniedzu kursus, esmu klases audzinātāja un pilsētas Angļu valodas pedagogu metodiskās apvienības vadītāja, un man bija nepieciešama viena vietne – platforma, kurā apkopot visus nepieciešamos materiālus. Šī mājaslapa ir ērts risinājums, kas ir noderīgs gan man, gan arī maniem kolēģiem, skolēniem un viņu vecākiem,» stāsta A.Ozoliņa.

Otro vietu saņēma Jelgavas 6. vidusskolas skolotāja Irina Timofejeva, kā arī Jēkabpils Agrobiznesa koledžas skolotāju komanda – Gunita Ūdre, Solvita Kozlovska un Aigars Ašāks, bet trešo vietu saņēma trīs skolotāji – Aizkraukles profesionālās vidusskolas skolotāja Biruta Szostaka, Jelgavas Valsts ģimnāzijas skolotājs Jānis Dūrējs un Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas skolotājs Mārtiņš Rozenbergs.

Foto: Austris Auziņš

 

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru