Meklēšanas forma

Nelielas lietusgāzes 9 °C Z-ZR vējš 6.1 m/s
Otrdiena, 2018. gada 25. SeptembrisVārda dienu svin: Rodrigo, Rauls

«Pasaciņas» bērni saņem Supervaroņu apliecības

Jana Bahmane
Šodien Jelgavas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē «Pasaciņa» notika Valsts policijas organizēta sociālā kampaņa «Supervaronim nepazust!», kuras mērķis ir mudināt sabiedrību apzināties kopīgo atbildību par bērniem un viņu drošību. Bērnudārza sešgadnieki apguva pamata lietas, kas būtu jāzina, lai pilsētā justos droši.

«Ar šīs kampaņas starpniecību Valsts policija vēlas mudināt gan vecākus, gan skolotājus jau kopš mazotnes runāt ar bērniem par drošības jautājumiem un rīcību dažādās situācijās. Ir svarīgi, lai vecāki runā ar bērniem par šiem jautājumiem un pārliecinās, ka viņi zinātu, kā rīkoties,» skaidro Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Ieva Sietniece.

Pasākuma laikā bērniem bija jāizsaka savs viedoklis par to, ko darīt, ja gadās nokļūt ķezā; kāds ir palīdzības tālruņa numurs; kur atrodas mājas; kā sauc vecākus un kāds ir vecāku tālruņa numurs. Tās ir piecas pamatlietas, kas būtu jāzina katram bērnam. Bērni mācēja teikt, ka, nonākot nelaimē, ir jāzvana policijai vai jāvēršas pie pazīstama vai uzticama cilvēka. Tāpat lielākā daļa zināja arī palīdzības tālruņa numuru, dzīvesvietu un vecāku vārdus, taču lielākās grūtības bērnudārza audzēkņiem sagādāja jautājums par vecāku tālruņa numuru. Policijas pārstāvji bērniem ieteica pierakstīt vecāku tālruņa numurus uz kādas kartītes un glabāt ērti pieejamā vietā, piemēram, dienasgrāmatā vai penālī. Pareizi atbildot uz policijas pārstāvju uzdotajiem jautājumiem, ikviens akcijas dalībnieks saņēma Supervaroņa apliecību, kas ir ērts drošības jautājumu apkopojums.

«Es uzzināju, ka vecākiem var piezvanīt arī bez interneta. Šovakar paprasīšu mammai telefona numuru un pierakstīšu to savā Supervaroņa apliecībā,» stāsta «Pasaciņas» audzēkne Ance. Savukārt Robijs norāda, ka zinājis atbildes uz visiem uzdotajiem jautājumiem un sapratis, ka ir svarīgi klausīt vecākus, lai negadītos nonākt nelaimē.

Tāpat akcijas noslēgumā katrs bērns saņēma «Mazo supervaroņu apmācības rokasgrāmatu», ar kuras palīdzību bērni ar vecākiem var atkārtot šodien pārrunātos jautājumus un papildināt zināšanas. «Šādas rokasgrāmatas ikviens var atrast arī Valsts policijas mājaslapā un izdrukāt. Tāpat tās ir atrodamas lielveikalos,» papildina I.Sietniece. Vairāk par šo akciju var lasīt ŠEIT

Foto: Santis Zībergs

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru