Meklēšanas forma

Skaidras debesis 20 °C A vējš 1.8 m/s
Pirmdiena, 2018. gada 21. MaijsVārda dienu svin: Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna

Noslēgusies pieteikšanās studijām LLU

Ģirts Pommers
Šovakar Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) visiem studēt gribētājiem bija pēdējā iespēja pieteikties studijām Jelgavā. Šīs bija jau desmitā Uzņemšanas nakts – unikāla iespēja studētgribētājiem ārpus darba laika pieteikties studijām LLU pamatstudiju un augstākā līmeņa studiju programmās, kā arī to augstskolu programmās, kuras piedalās vienotajā elektroniskās uzņemšanas sistēmā portālā www.latvija.lv.

LLU Studiju centra galvenā speciāliste Lāsma Dauvarte sarunā ar portālu www.jelgavasvestnesis.lv norādīja, ka šis gads no iepriekšējā pagaidām daudz neatšķiras. «Situācija ir tāda, ka šobrīd populāra ir gandrīz jebkura mūsu augstskolas piedāvātā programma, taču īpaši jāizceļ Meža fakultātes piedāvātās studiju programmas. Protams, ka arī mēs saskaramies ar to, ka kopumā cilvēku skaits Latvijā turpina samazināties, taču kopumā studējošo skaits nākamajā gadā varētu būt ļoti tuvs tam, kāds tas bija pagājušajā gadā,» prognozē speciāliste.

Viņa arī norāda, ka šogad daudzi pieteikumus iesūta elektroniski: «Ļoti aktīvi studēt gribētāji piesakās uz profesionālajām maģistra programmām tieši elektroniski. Mūsu absolventi aktīvi izmanto šo iespēju, jo tā ļauj ietaupīt laiku, jo jāierodas tikai uz līguma slēgšanas brīdi – 17. jūliju. Šī labā tradīcija tiek turpināta – tas gan attiecas tikai uz tiem studēt gribētājiem, kas ir beiguši mūsu universitāti.»

Savukārt LLU Tehniskās fakultātes pārstāve Inga Zeltkale atzīmēja, ka šī gada vidusskolas absolventiem varētu būt problēmas iekļūt budžeta grupās: «Vairākās fakultātēs joprojām ir daudz brīvu vietu, tajā skaitā arī budžeta vietas. Protams, ka ir arī kardināli atšķirīga situācija – mūsu populārākajās studiju programmās. Vēl noteikti jāmin fakts, ka šī mācību gada vidusskolas absolventiem būs ļoti grūti konkurēt ar iepriekšējos gados beigušajiem, jo šogad eksāmeni bija grūtāki, kas atspoguļojas rezultātos. Vēl pirms pāris dienām mums bija pieteicies puisis ar vairāk nekā 72% zināšanām matemātikā, taču pēdējo dienu laikā šādu eksemplāru ir ļoti maz.»

Par nākamo LLU Vides un būvzinātņu fakultātes studentu cer kļūt Renārs Tenisons no Jaunpiebalgas. «Studijas pagājušajā gadā iesāku Rīgas Tehniskajā universitātē, taču izlēmu tās pamest, ceru, ka Jelgavā esmu atradis interesantu fakultāti. Studiju laikā plānoju dzīvot Jelgavā,» tā topošais students. Savukārt rīdzinieks Dainis Jelgavā dokumentus iesniedzis, jo esot nokavējis visu pārējo augstskolu pieteikšanās laikus: «Studēšu biznesa vadību, jo pats vēlos uzsākt uzņēmējdarbību. Tāpat man ļoti labi padodas ekonomika un matemātika. Ļoti ceru, ka tikšu budžeta grupā,» norāda aizmāršīgais rīdzinieks.

Jāpiebilst, ka kopumā līdz pulksten 23 LLU pamatprogrammās bija saņemti 2674 pieteikumi, bet mūsu augstskolu ar 1. prioritāti norādījuši 769 studēt gribētāji. Augstākā līmeņa programmās saņemti 394 pieteikumi.

Foto: Austris Auziņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti