Meklēšanas forma

Daļēji apmācies -2 °C ZA vējš 1.7 m/s
Otrdiena, 2018. gada 20. NovembrisVārda dienu svin: Anda, Andīna

LLU veidos jaunus pētniecības centrus

Anastasija Miteniece
Ar Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstu, LLU plāno īstenot vērienīgu zinātniskās infrastruktūras attīstības projektu – septiņos LLU objektos tiks ierīkoti, modernizēti un paplašināti pētniecības centri un laboratorijas. Darbus paredzēts īstenot līdz 2021. gadam, ieguldot kopumā vairāk kā 16 miljonus eiro, informē LLU pārstāve Lana Janmere.

Stiprinot pētnieciskos resursus, LLU turpinās ieguldīt zinātniskajā infrastruktūrā. Vērienīgā projektā ar ES fondu atbalstu plānots modernizēt jau esošos pētniecības centrus un laboratorijas, kā arī veidot vēl nebijušus. Piemēram, Valdekas kompleksā atradīsies Augu aizsardzības zinātniskais institūts, kā arī jaunizveidotais Viedo tehnoloģiju un zināšanu pārneses centrs – tajā plānots izvietot modernu mikroskopijas laboratoriju, ko izmantos biozinātņu un inženierzinātņu pētījumu datu nodrošināšanai ne tikai LLU, bet arī citiem zinātniekiem. Savukārt Meža fakultātes Kokapstrādes katedrā tiks izveidota jauna Starpnozaru zinātniskās pētniecības laboratorija, kas nodarbosies ar siltuma enerģijas resursu pētījumiem. Tāpat paredzēts izveidot Bioekonomikas un ilglaicīgo resursu centru, kas atradīses LLU centrālajā ēkā – Jelgavas pilī. Paredzēts, ka šajā centrā notiks bioekonomikas jeb dažādu dabas vērtību izpēte, kas nākonē palīdzēs valsts līmenī izstrādāt bioenekomikas stratēģiju, kuras pamatā ir atjaunojamo bioresursu imantošana. Veterinārmedicīnas (VMF) fakultātē veidos Eksperimenta dzīvnieku centru, kas būs vienīgais šāda veida centrs Latvijā. VMF dekāns Ilmārs Dūrītis stāsta, ka šāds centrs gan nebūs inovācija, jo eksperimentālā darbība fakultātē notiek arī šobrīd, tomēr krietni mazākā apjomā.

Projekta gaitā paredzēts veikt arī virkni uzlabojumu jau funkcionējošās laboratorijās. Piemēram, Vides un būvzinātņu fakultātē un Zemkopības institūta Laukkopības laboratorijā pielāgos telpas, lai varētu uzstādīt jaunu aparatūru un iekārtas. Tāpat modernizācija plānota arī Alternatīvo degvielu zinātniskā laboratorijā, kas atrodas Tehniskās fakultātes telpās.

L.Janmere norāda, ka projekta gaitā tiks iegādātas 565 iekārtu, aprīkojuma, informācijas tehnoloģiju un mazgabarīta tehnikas vienības, kā arī izveidotas un atjaunotas 20 pētniecībā nodarbināto darba vietas.

ES fondu finansēto projektu «LLU un tās pārraudzībā esošo zinātnisko institūciju pētniecības, attīstības infrastruktūras un institucionālās kapacitātes stiprināšana» īsteno LLU sadarbībā ar Dārzkopības institūtu (DI) un Agroresursu un ekonomikas institūtu (AREI).

Foto: LLU

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti