Meklēšanas forma

Apmācies 7 °C DR vējš 4.1 m/s
Trešdiena, 2018. gada 26. SeptembrisVārda dienu svin: Gundars, Kurts, Knuts

LLU pirmkursniekus pulcē pusgadsimtu sena tradīcija

Jana Bahmane
«Jūs LLU studējat vien mēnesi, bet domāju, ka jau esat izbaudījuši studentu priekšrocības, kā arī saskārušies ar pirmajām grūtībām, bet šodien jūs kļūsiet par pilnvērtīgiem LLU studentiem. Novēlu jums enerģiju, pacietību un veiksmi,» uzrunājot pirmkursniekus jau 50. Azemitologa svētkos, sacīja LLU rektore Irina Pilvere. Šodien Jelgavas pils pagalmā tradicionāli pulcējās pirmo kursu studenti, kuri, prezentējot savu fakultāti un saliedētību, apliecināja piederību LLU saimei.

Šī gada svētku moto bija «Laika rats», un visu astoņu universitātes fakultāšu pirmā kursa studenti bija sagatavojuši priekšnesumus, kuros apspēlēja laika tematiku. «Mēs ļoti cītīgi gatavojāmies – šodien pat līdz četriem, pieciem rītā –, un priecājamies, ka pasākumā piedalās teju viss kurss – tas ļoti saliedē,» stāsta LLU Veterinārmedicīnas fakultātes 1. kursa studentes Elīna Lāce un Elīna Līce. Jaunietes gan piebilst, ka pirmā mēneša laikā jau vairāki studenti ir pametuši studijas, taču tie, kuri palikuši, kļūst arvien saliedētāki un izturīgāki. Veterinārmedicīnas fakultātes studenti priekšnesumu bija sagatavojuši angļu valodā, jo tajā piedalījās arī ārvalstu studenti.

Savukārt Vides un būvzinātņu fakultātes 1. kursa students Niks Krīpers norāda, ka, gatavojot priekšnesumu Azemitologa svētkiem, studentiem gājis kā pa kalniem, bet beigās tomēr izdevies nonākt pie kopsaucēja. «Sākumā atsaucība no kursabiedriem nebija nemaz tik liela, arī trūka laika un nācās strādāt ātri, taču tie, kas aktīvi iesaistījās priekšnesuma gatavošanā, sadraudzējās,» papildina N.Krīpers – tieši viņa ierosinātā ideja kļuva par pamatu priekšnesumam. 1. kursa students atklāj, ka ar studijām universitātē ir apmierināts, taču vēl arvien nākas maldīties pils gaiteņos.

«Gatavojoties svētkiem, mēs iepazinām viens otru un saliedējāmies, taču šodien tuvāk iepazīsim arī citu fakultāšu studentus,» tā LLU Meža fakultātes 1. kursa studentes Laura Trubiņa un Sindija Žīgure. Studentes stāsta, ka kurss Azemitologa svētkiem gatavojās jau kopš septembra sākuma. «Katru vakaru tikāmies, kopīgi gatavojām tērpus, organizējām mēģinājumus – esam ļoti sadraudzējušies,» atklāj meitenes. Viņas arī ir apmierinātas ar mācībām, studentu dzīvi un sadzīvi kopmītnē, kur studenti kopā pavada daudz laika.

Pēc fakultāšu prezentācijām pirmkursnieki deva solījumu apzinīgi studēt un būt godīgiem studiju procesā, bet pasākuma noslēgumā tika paziņoti šīgada Azemitologa balvu ieguvēji. Šogad tāpat kā pērn Azemitologa Lielo balvu ieguva Tehniskā fakultāte, bet Mazā balva tika pasniegta Meža fakultātei.

Jāatgādina, ka Azemitologa svētki tiek atzīmēti kopš 1968. gada rudens, kad toreizējos pirmkursniekus pirmo reizi uzrunāja augstskolas patrons Azemitologs. Tradīcija ir saglabājusies jau teju piecus gadu desmitus un vieno jau vairāku paaudžu studentus. Azemitologa svētki ir svētki studentijai, vienotībai, gudrībai, asprātībai un jautrībai, norāda LLU.

Foto: Austris Auziņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru