Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 24 °C Z vējš 3.5 m/s
Ceturdiena, 2018. gada 19. JūlijsVārda dienu svin: Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra

Kur skolas šogad ieguldīs «Zelta grauda» naudas balvu?

Ilze Knusle-Jankevica
Aizvadītajā piektdienā Jelgavā notika Skolotāju dienas pasākums, kurā, izvērtējot pagājušā mācību gada darbu, tika arī pasniegtas Jelgavas pilsētas izglītības kvalitātes balvas skolām – «Zelta graudi». Skolas balvā saņēma 5000 eiro, un portāls www.jelgavasvestnesis.lv jautāja skolu direktoriem: kas, viņuprāt, ļāvis šogad iegūt «Zelta graudu» un kā plānots izlietot pašvaldības piešķirto naudas balvu.

Pamatizglītības 1. posmā (1.–6. klašu grupā) «Zelta graudu» saņēma Jelgavas 4. sākumskola. «Mēs esam no tām skolām, kas katru gadu ievieš jauninājumus mācību procesā, kas plānveidīgi strādā gan ar talantīgajiem bērniem, gan ar bērniem, kam ir mācību izaicinājumi, kas vada atklātās stundas, mācoties cits no cita un veidojot pedagogu sadarbību, kā to paredz kompetencēs balstīts mācību saturs,» teic 4. sākumskolas direktore Agita Lundberga. Viens no jauninājumiem, kas skolā ieviests aizvadītajā mācību gadā, ir radošas darbnīcas bērniem kopā ar ģimenēm, kurās varēja veidot dažādus rokdarbus, slīpēt rokrakstu, gatavot ēst. Vēl būtisks jaunums ir ritma studijas izveide, kurā apgūta eiritmijas metode, kas mobilizē klasi un skolēnu uzmanību, rada vienotību. Šīs prasmes tiek pielietotas arī šobrīd, ik dienu pirmo stundu iesākot ar vingrinājumiem. Tāpat vasarā 11 pirmklasniekiem nodarbībās pilnveidota lasītprasme. A.Lundberga atklāj, ka saņemto naudas balvu iestāde tērēs skolas vides labiekārtošanai un pilnveidošanai. «Šis mums ir trešais «Zelta grauds», un visas reizes naudas balvu izlietojām šādam mērķim, jo mums ir svarīgi, lai darba augļus izbaudītu pēc iespējas vairāk mūsu skolas bērnu. Pirmajā gadā par šiem līdzekļiem ierīkojām mājīgu lasītavu, ko var izmantot arī mācību procesā, tur demonstrējot filmas. Otrajā gadā pabeidzām labiekārtot izremontēto aktu zāli un visos trīs skolas stāvos gaiteņos ierīkojām spēļu galdus un krēslus – tur skolēni starpbrīžos spēlē pašu radītas spēles,» tā direktore.

Pamatizglītības 2. posmā (7.–9. klašu grupā) «Zelta graudu» saņēma Jelgavas 4. vidusskola. Skolas direktors Agris Celms uzskata, ka skolas panākumu pamatā ir smags sociālais darbs gan ar skolēniem, gan viņu vecākiem – lai ģimenē mainītos attieksme pret skolu un mācībām, lai skolēni apzinātos, ka jāiegulda darbs, lai apmeklētu stundas, mācītos, ieguldītu sevī un attīstītos, jo, lai gūtu panākumus, visiem jāstrādā kopā. «Vislielākais paldies man jāsaka savām vietniecēm – tā ir jauna, enerģiska, talantīga un strādāt griboša komanda, kam daudzas lietas skolā jau izdevies sakārtot vai pacelt jaunā līmenī,» teic direktors. «Gribas naudu izlietot kam īpašam, ko nevaram atļauties par budžeta līdzekļiem,» viņš norāda, piebilstot, ka pagājušajā gadā saņemto balvu skola izmantoja, lai iegādātos āra trenažierus, kurus plānots uzstādīt Zemgales Olimpiskā centra teritorijā. Arī šogad direktors sola patīkamu pārsteigumu skolēniem.

Vidusskolas klašu grupā «Zelta graudu» saņēma Jelgavas Spīdolas ģimnāzija. «Ja man jautājat, kāpēc mēs atkal esam laureāti, es teiktu tā: mēs savā darbā nedzīvojam rāmju sistēmā, bet esam inovatīvi un atvērti, jo citādi izaugsme nav iespējama. Mēs nebaidāmies, ka jaunais radīs problēmas, bet gan domājam, ka tas dos ieguvumu, un idejas vērtējam pēc tā, vai tās ir vērts īstenot, nevis rēķinām, cik un kādus resursus tas prasīs. Katrā skolā ir bērni ar izcilām spējām un bērni, kas ir izcili kādā jomā, bet citās tik labi neveicas. Mūsu pieeja ļauj skolēniem pamēģināt daudz ko un varbūt atrast to savu,» uzskata Spīdolas ģimnāzijas direktore Ilze Vilkārse. Viņa neslēpj, ka ir gandarījums par saņemto balvu, jo tas vienlaikus ir darba novērtējums un dzinulis iet uz priekšu. Par iegūtajiem līdzekļiem skola plāno iesaistīties līderības programmā un apmācīt gan skolēnus, gan skolotājus. «Šogad ieguldīsim savos kadros,» rezumē direktore, piebilstot, ka pērn balvā saņemtā nauda izmantota inventāra – planšetu un 3D printeru – iegādei.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti