Meklēšanas forma

Skaidras debesis 11 °C Z-ZR vējš 5.1 m/s
Ceturdiena, 2018. gada 19. AprīlisVārda dienu svin: Vēsma, Fanija

Kuba lampas ved uz Briseli

Ilze Knusle-Jankevica
Trīs Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas absolventi Ralfs Rogaļevs, Toms Sutris un Elgars Rihards, kas veido skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) «Light-Up», devušies uz Briseli, kur pārstāvēs Latviju Eiropas SMU finālā. Puiši prezentēs savu produktu – koka kuba lampas.

Jaunieši Briselē prezentēs koka kuba lampas – gan tādas, kas sastāv no viena kuba, gan komplektā no pieciem kubiem un pamatnes. Lampas ir ne tikai interesants dizaina priekšmets, bet tajās izmantotas arī tehnoloģijas – Smart lampām ar mobilās aplikācijas palīdzību var uzstādīt krāsu, kā arī ieslēgšanas un izslēgšanas režīmu. Vēl puiši piedāvā dienasgaismas lampas Basic.

Briselē jaunieši prezentēs arī jauno mājaslapu, kurā varēs veikt pasūtījumus, jo ražot un veidot uzkrājumus viņi neplāno. Kā portālam www.jelgavasvestnesis.lv pastāstīja R.Rogaļevs, plānotais pasūtījuma izpildes laiks ir nedēļa, bet vēl jārēķinās ar piegādes laiku. Klients varēs izvēlēties koku, no kura lampas tiks izgatavotas, – tie atšķiras ar tekstūru.

Eiropas SMU finālā komandām jāsagatavo ziņojums, jāizveido stends, jāizstrādā prezentācija un noslēgumā sava ideja un produkts jāprezentē žūrijai. Konkurss norisinās angļu valodā. «Mēģinājām sagatavoties uz visu, arī uz to, ka kāds mūsu produktu vēlēsies iegādāties,» par gatavošanās procesu stāsta jaunieši. Līdz šim «Light-Up» ir pārdevuši desmit koka kuba lampas. Jāpiebilst, ka viena kuba cena ir 50 eiro, bet komplekta cena – 200 eiro. Tāpat jaunieši izgatavoja vizītkartes un pastkartes ar produkta attēliem un īsu informāciju par to angļu valodā. «Jau dalība vien šajā konkursā ir liels sasniegums un neatsverama pieredze, un tas, vai dabūsim Eiropā kādu balvu, ir sekundāri,» norāda R.Rogaļevs.

Eiropas SMU fināls norisināsies no 11. līdz 13. jūlijam, un «Light-Up» ieguva tiesības tajā piedalīties, uzvarot Latvijas SMU konkursā. Viņiem līdz dosies arī Spīdolas ģimnāzijas ekonomikas skolotāja Inta Jorniņa un Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas mājturības un robotikas pulciņa vadītājs Ivars Bahmanis.

Jāpiebilst, ka visi trīs jaunieši pirms došanās uz Briseli vēl steidza iestāties kādā no Latvijas augstskolām. Ralfs plāno studēt Rīgas Tehniskajā universitātē mehatroniku, Elgars – arī Rīgas Tehniskajā universitātē, bet programmēšanu, bet Toms – Latvijas Universitātē vadības zinības.

Foto: Austris Auziņš

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja fane attēls

Prieks par puišiem. Lai veicas!

Pievienot komentāru

Saistītie raksti