Meklēšanas forma

Nelielas lietusgāzes 9 °C Z-ZR vējš 6.1 m/s
Otrdiena, 2018. gada 25. SeptembrisVārda dienu svin: Rodrigo, Rauls

Koka automodelisma pulciņš vēl uzņem dalībniekus

Jana Bahmane
«Sākumā mēs savu ideju uzzīmējam uz papīra, apstrādājam to un tikai tad pārnesam uz koka. Tad sākas zāģēšanas, kalšanas, vīlēšanas un krāsošanas darbi – pulciņa dalībnieki mācās, kā radīt ne vien vizuāli pievilcīgu, bet arī funkcionālu auto modeli,» stāsta bērnu un jauniešu centra «Junda» pulciņa «Koka auto modeļi» vadītājs Oskars Krauze. «Junda» aicina pulciņam pievienoties interesentus, sākot no 4. klases līdz pat 25 gadu vecumam.

Koka auto modeļa radīšana ir secīgs process, kas attīsta radošās un tehniskās kompetences. «Tā kā ar koka auto modeļiem var piedalīties sacensībās, ir izstrādāti strikti nosacījumi, kādām īpašībām tiem ir jāpiemīt. Mēs mācāmies saprast, kā auto modelis būtu jāveido, lai tas būtu ātrs, veikls, lai tam ir laba aerodinamika un citas īpašības, kas palielinātu tā funkcionalitāti,» papildina O.Krauze. Viņš norāda, ka «Jundā» jau tapusi speciāli koka auto modeļiem paredzēta trase, kuras kopējais garums ir aptuveni 10 metri – šajā trasē pulciņa dalībnieki var pārbaudīt savu auto modeļu īpašības. Taču sacensties plašākā mērogā varēs sacensībās, kas notiek vairākās Latvijas pilsētās.

Pulciņš darbību uzsāka septembrī, un jau ir pilnībā nokomplektētas divas jaunākās grupas 1.–3. klašu skolēniem. «Junda» pulciņam aicina pieteikties arī vecākus bērnus un jauniešus līdz 25 gadu vecumam. Vecākajai grupai nodarbības Skolas ielā 2 notiek reizi nedēļā – trešdienās no pulksten 16 līdz 19.

Jāatgādina, ka Jelgavā deklarētie bērni un jaunieši nodarbības var apmeklēt bez maksas, savukārt tiem, kuri Jelgavā nav deklarēti, nodarbību maksa ir 7,11 eiro mēnesī.

Foto: bsapack564.org

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti