Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 24 °C Z vējš 3.5 m/s
Ceturdiena, 2018. gada 19. JūlijsVārda dienu svin: Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra

Karjeras nedēļā izzinās spējas un iespējas

Jana Bahmane
No 9. līdz 13. oktobrim Jelgavā jau astoto reizi notiks Karjeras nedēļa, aicinot bērnus un jauniešus no 1. klases līdz pat 25 gadu vecumam piedalīties izglītojošos pasākumos, iepazīstot tālākizglītības iespējas un šābrīža darba tirgus aktualitātes. Pieteikties Karjeras nedēļas pasākumiem var līdz 5. oktobrim.

«Karjeras nedēļa tradicionāli notiks oktobra otrajā nedēļā, jo tas ir laiks, kad skolēni joprojām var izvēlēties, kādos priekšmetos kārtot eksāmenu, un, iespējams, Karjeras nedēļas pasākumi var pamudināt izdarīt pareizo izvēli,» norāda Sabiedrības integrācijas pārvaldes jaunatnes lietu speciāliste Jeļena Grīsle. Pasākumu kopuma mērķis ir palīdzēt jauniešiem izzināt savas karjeras iespējas un izvēlēties nākotnes profesiju, kas atbilst jaunieša vēlmēm un iespējām, kā arī veicināt interesi par uzņēmējdarbību.

Karjeras nedēļu Jelgavā atklās sarunu cikla «Cepums ar slavenību» pasākums – šoreiz interesenti 9. oktobrī pulksten 18 bistro «Silva» Driksas ielā 9 aicināti uz tikšanos ar grupas «The Sound Poets» solistu Jāni Aišpuru. Savukārt visas Karjeras nedēļas laikā jauniešiem būs iespēja tikties ar uzņēmējiem, apmeklēt ražotnes, piedalīties izglītojošos un praktiskos semināros, mācību ekskursijās, iepazīstot uzņēmumu un iestāžu darbu, iesaistīties radošajās darbnīcās un citos pasākumos. Tāpat jaunieši varēs iepazīties ar studiju iespējām LLU un tikties ar karjeras konsultantu. «Šogad Jelgavas tehnikums uzsācis jaunu tradīciju, skolēniem no 1. klases nedēļas garumā rīkojot radošās darbnīcas profesiju iepazīšanai. Savukārt «Jelgavas ūdens» piedāvās praktiski iepazīt ķīmiķa, tehnologa un inženiera profesiju konkrētā darba vietā,» Karjeras nedēļas pasākumus ieskicē J.Grīsle.

Ar Karjeras nedēļas aktivitātēm var iepazīties Sabiedrības integrācijas pārvaldes mājaslapā www.sip.jelgava.lv, sadaļā «Jauniešiem». Pieteikšanās pasākumiem ir obligāta – to var izdarīt līdz 5. oktobrim, sazinoties ar kontaktpersonu, kas norādīta pie katra pasākuma.

Karjeras nedēļu Jelgavā koordinē Sabiedrības integrācijas pārvalde sadarbībā ar Jelgavas Izglītības pārvaldi. 

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti