Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 16 °C R-DR vējš 4 m/s
Piektdiena, 2018. gada 20. AprīlisVārda dienu svin: Mirta, Ziedīte

Jelgavnieces prezentē savu «novada dārgumu»

Anastasija Miteniece
Šodien Jelgavas 2. pamatskolā norisinājās konkursa «Cilvēki – Latvijas novadu dārgumi» otrā kārta. Jelgavas 2. pamatskolas audzēknes Anna Esemchika un Vasilisa Lapteva cīņā par iekļūšanu trešajā kārtā un biļetēm uz Briseli ar viena punkta atšķirību palika otrās, pirmie Zemgalē – jaunieši no Pļaviņu novada ģimnāzijas.

Konkursa, kuru organizē Latvijas Okupācijas muzejs, mērķis ir ļaut plašākai sabiedrībai uzzināt par cilvēkiem, kuri devuši nozīmīgu ieguldījumu vietējā mērogā.

Jelgavas 2. pamatskolas 8. klases skolnieces kā sava novada dārgumu pieteica Annas vecmammu – zvērinātu revidenti un LLU Finanšu un grāmatvedības institūta viesdocenti Annu Jesemčiku. «Var likties, ka revidenta profesija ir garlaicīga, taču ar omītes piemēru parādījām, ka, strādājot ar degsmi un mīlestību, tu ne tikai ieguldi savā pilsētā un valstī, bet iedvesmo arī citus,» stāsta dalībniece A.Esemchika, piebilstot, ka konkursā piedalās ar biogrāfisku īsfilmu par omi. «Filmējām ne tikai konkursam, bet arī sev. Ieguvām jaunas iemaņas un turpināsim tās pielietot, lai arī nākotnē iedvesmotu apkārtējos,» secina konkursa dalībnieces.

Jelgavā savu grāmatu, īsfilmu, eseju un citus gara darbus prezentēja septiņas dalībnieku komandas no dažādām Zemgales reģiona skolām. Zīmīgi, ka uz pasākumu bija ieradušies arī darbos aprakstītie «novadu dārgumi» jeb cilvēki, kuri iedvesmojuši jauniešus. 

Konkursa komisijā Zemgales reģionā darbus vērtēja Jelgavas Valsts ģimnāzijas vēstures skolotāja Biruta Turlava, LLU Sociālo un humanitāro zinātņu institūta asociētais profesors Jānis Ķusis un Latvijas Okupācijas muzeja izglītības programmas pārstāves Ieva Vilciņa un Evita Feldentāle. Vērtēšanas kritērijos būtiskas bija dalībnieku izteiktās atziņas, runa, valoda un stāja, pētījuma gaitā iegūtie materiāli un radošums.

Foto: Austris Auziņš

 

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti