Meklēšanas forma

Daļēji apmācies -2 °C ZA vējš 1.7 m/s
Otrdiena, 2018. gada 20. NovembrisVārda dienu svin: Anda, Andīna

Janvārī sāksies bezmaksas latviešu valodas kursi

Anastasija Miteniece
​Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC), īstenojot Sabiedrības integrācijas fonda valsts budžeta programmas finansēto projektu «Latviešu valodas apguves un pilnveides kursi pieaugušajiem Jelgavā», no 22. novembra aicina iedzīvotājus pieteikties bezmaksas latviešu valodas kursiem. Pieteikumus varēs iesniegt līdz pat mācību sākumam – 8. janvārim.

Simts mācību stundu laikā uzlabot latviešu valodas zināšanas varēs gan tie interesenti, kuriem valoda jāapgūst no nulles jeb A1 līmeņa, gan tie, kuriem jau ir priekšzināšanas valodas lietojumam vidējā – B1 un B2 – līmenī. Uz kursiem aicināti arī iedzīvotāji, kuri vēlas apgūt latviešu valodu augstākajā – C1– valodas prasmes līmenī, norāda ZRKAC Tālākizglītības nodaļas vadītāja Astra Vanaga.

Kursi sāksies 8. janvārī, un tajos tiks uzņemti 66 interesenti – mazākumtautību pārstāvji, pilsoņi un nepilsoņi, izņemot bezdarbniekus, darba meklētājus un skolēnus. Priekšroka uzņemšanā būs strādājošiem jauniešiem līdz 25 gadu vecumam. Tāpat aicināti iedzīvotāji, kuri jau piedalījušies kursos un vēlas turpināt mācības, lai sasniegtu vēl augstāku valodas lietojuma līmeni. Būtiski, ka kursu noslēgumā, visiem dalībniekiem tiks nodrošināta bezmaksas iespēja kārtot valsts valodas prasmes pārbaudi, lai iegūtu valsts valodas prasmes apliecību darba vajadzībām vai pastāvīgās uzturēšanās atļaujas saņemšanai.

Apmācībām tiks uzņemtas piecas grupas, un nodarbību laiki katrai no tām būs atšķirīgi. Detalizētu informāciju dalībnieki varēs saņemt, kad zinās, kurā no grupām ir uzņemti. Jāpiebilst, ka apmācību laiki ikvienā grupā ir darbadienu vakari.

Pieteikties mācībām varēs ZRKAC, Svētes ielā 33, ņemot līdzi personu apliecinošu dokumentu. Jāpiebilst, ka piesakoties interesentam būs jāaizpilda tests un jāpiedalās nelielā intervijā, lai noteiktu esošo zināšanu līmeni. Šāda diagnostika varētu aizņemt apmēram stundu.

Pirmdienās iestādes darba laiks ir no pulksten 9.30 līdz 19.30, no otrdienas līdz ceturtdienai – no pulksten 9.30 līdz 17.30, savukārt piektdienās – no pulksten 9.30 līdz 15. Pusdienu pārtraukums iestādē ir no pulksten 13 līdz 14.

Papildu informācija par programmu pieejama, zvanot pa tālruni 63082101 vai 29222737.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti