Meklēšanas forma

Lietus 27 °C ZA vējš 3.6 m/s
Pirmdiena, 2018. gada 16. JūlijsVārda dienu svin: Hermīne, Estere

Dome atbalsta izmaiņas Vakarskolas darbībā

Jānis Kovaļevskis
Šodien domes sēdē ar deputātu balsu vairākumu, astoņiem deputātiem balsojot par, pieciem atturoties un vienam balsojot pret, atbalstīts lēmums par izmaiņām Vakara (maiņu) vidusskolas darba organizācijā. No 1. septembra Vakarskolas 10.–12. klašu audzēkņi mācības uzsāks 6. vidusskolas telpās Loka maģistrālē 29, bet pamatskolas klases mācības turpinās līdzšinējās skolas telpās Skolotāju ielā 8.

Pieņemtais lēmums paredz, ka aptuveni 120 Vakara (maiņu) vidusskolas 10.–12. klašu skolēni mācības turpinās 6. vidusskolas telpās, kur šobrīd no 42 mācību kabinetiem ikdienā intensīvi tiek noslogoti 24. Proti, skolā, kura var uzņemt līdz 1200 audzēkņiem, reāli mācās 587 skolēni, bet kopā ar pirmsskolas grupām tie ir 649 bērni. Savukārt 44 Vakara (maiņu) vidusskolas pamatskolas klašu skolēni tāpat kā līdz šim mācības turpinās Skolotāju ielā 8. Abas skolas nākamajā mācību gadā strādās kā atsevišķas juridiskas personas un atbilstoši apstiprinātajam mācību plānam Vakarskolas vidusskolēni skolu apmeklēs piektdienās no pulksten 14.30 un sestdienās. 

«Tas ir kompromisa lēmums, respektējot 6. vidusskolas vecāku viedokli. Ņemot vērā Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvāto reformu plānu, pie šī jautājuma mums nāksies atgriezties janvārī, kad jau būs pieredze, strādājot jaunos apstākļos,» tā pieņemto lēmumu domes sēdē komentēja Jelgavas pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza.

Domes sēdē pieņemts lēmums arī par papildu pamatskolas izglītības programmu licencēšanu 6. vidusskolai no 2018./2019. mācību gada, kad skola varēs sākt bērnu, kas apgūs izglītību valsts valodā, uzņemšanu arī 1. klasē. «To, vai būs pieprasījums pēc šīs izglītības programmas 6. vidusskolā, redzēsim pēc uzņemšanas rezultātiem. Šobrīd vienīgā vidusskola Pārlielupē, kura īsteno izglītības programmas latviešu valodā, ir 4. vidusskola, kas šobrīd ir pārpildīta, tādēļ prognozējam, ka vienu līdz divas pirmās klases varētu uzņemt,» tā G.Auza. Jāpiebilst, ka 6. vidusskolai ar domes lēmumu uzdots licencēt arī vispārējās vidējās izglītības programmu vakara un neklātienes mācībām.

Foto: Austris Auziņš

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja J attēls

Ну и зачем тогда проводили встречи с родителями учеников? Все равно вышло "Мы посовещались и я решил"...

Pievienot komentāru

Saistītie raksti