Meklēšanas forma

Daļēji apmācies -2 °C ZA vējš 1.7 m/s
Otrdiena, 2018. gada 20. NovembrisVārda dienu svin: Anda, Andīna

Četras Jelgavas skolas – skolu reitinga divdesmitniekā

www.jelgavasvestnesis.lv
Publicēts 2017. gada Draudzīgā aicinājuma fonda skolu reitings, kurā ierindojušās arī vairākas Jelgavas izglītības iestādes. Ģimnāziju konkurencē augstāko vietu mūsu pilsētas skolu vidū ieguvusi Spīdolas ģimnāzija, pilsētu vidusskolu konkurencē visaugstāk novērtēta Jelgavas 5. vidusskola, bet specializēto skolu sarakstā augstākā vieta – Mūzikas vidusskolai.

Draudzīgā aicinājuma fonda skolu reitings ir Latvijas Republikas skolu vērtējums, balstoties uz skolēnu centralizēto eksāmenu rezultātiem. Skolas tiek vērtētas četrās kategorijās – ģimnāzijas, pilsētu vidusskolas, lauku vidusskolas, specializētās skolas. Skolu reitinga periods ir viens mācību gads – no 1. septembra līdz nākamā gada 1. septembrim.

Jelgavas Spīdolas ģimnāzija Latvijas ģimnāziju konkurencē ierindota 17. vietā – skola novērtēta ar 6,35 punktiem. Savukārt Jelgavas Valsts ģimnāzijai šajā kategorijā – 29. pozīcija. Jāpiebilst, ka pērn, 2016. gadā, Spīdolas ģimnāzija šajā reitingā tika novērtēta ar 6,5 punktiem, un atradās 14. pozīcijā, savukārt Jelgavas Valsts ģimnāzija bija 36. vietā.

Pilsētu vidusskolu konkurencē augstāko novērtējumu 2017. gada skolu reitingā saņēmusi Jelgavas 5. vidusskola, ar 6,2 punktiem ierindojoties 18. vietā; 73. vieta šajā grupā ir Jelgavas 4. vidusskolai, bet 109. vieta 179 skolu konkurencē ir Jelgavas 6. vidusskolai.

Piecas Jelgavas izglītības iestādes ir iekļuvušas reitinga specializēto skolu sarakstā. 16. pozīciju ieņem Jelgavas Mūzikas vidusskola, bet 17. – Tehnoloģiju vidusskola. Tāpat šajā sarakstā 99 skolu vidū ir arī Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskola – 42. vietā, Jelgavas Tehnikums – 66. vietā un Jelgavas Amatu vidusskola, kas ierindojusies 88. pozīcijā.

SKOLU REITINGS

Foto: no fonda arhīva

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Liga attēls

Skaiti kā vēlies, bet četras skolas nesanāk.
Lietotāja Hedviga attēls

Sanāk gan, jo 2 skolas ir specializētās

Pievienot komentāru

Saistītie raksti