Meklēšanas forma

Nelielas lietusgāzes 9 °C Z-ZR vējš 6.1 m/s
Otrdiena, 2018. gada 25. SeptembrisVārda dienu svin: Rodrigo, Rauls

Bērni cienā ar putru izglītības speciālistus

www.jelgavasvestnesis.lv
«Bijām ciemos pie Jelgavas Izglītības pārvaldes speciālistiem un iepazīstinājām viņus ar to, ko nozīmē ēst atbildīgi. Cienājām visus ar putru – katrs bļodiņā ielika, cik var apēst, un atbildīgi izēda ielikto, bet bērni tikmēr uzstājās ar priekšnesumu «Vār, māmiņ piena putru»,» par pirmsskolas izglītības iestādes «Lācītis» audzēkņu un pedagogu akciju ar mērķi pievērst sabiedrības uzmanību pārtikas patēriņa jautājumiem stāsta «Lācīša» ekokoordinatore Santa Zgrunda.

Pagājušonedēļ «Lācīša» audzēkņi kopā ar pedagogiem un vecākiem īstenoja virkni pasākumu, lai bērnudārzā iegūtās zināšanas par pārtiku, tās nelietderīgo patēriņu un pārtikas produktu ietekmi uz veselību nodotu plašākai sabiedrībai. «Svarīgākais akcijas pasākums bija «Mārīšu» grupas bērnu un iestādes pedagogu došanās pilsētas ielās un sabiedrības informēšana par to, cik svarīgi ir izdarīt atbildīgu un apzinīgu pārtikas izvēli – īpaši uzsvērām pārtikas izšķērdēšanas faktu un aicinājām izbeigt pārtikas izmešanu atkritumos,» norāda S.Zgrunda. Tāpat «Lācīša» audzēkņi devās uz Jelgavas augļu bāzi, meklējot kartē dārzeņu un augļu izcelsmes valstis un spriežot, kuri produkti ir veselīgāki, kopā ar vecākiem darināja eksponātus radošo darbu izstādei «Pārtikas atkritumu un iepakojumu otrā elpa» un piedalījās citās izglītojošās aktivitātes, uzrunājot apkārtējos.

Pirmsskolas izglītības iestāde «Lācītis» aizvadītajā nedēļā organizēja Ekoskolu kampaņu «Rīcības dienas» ar mērķi pievērst skolēnu un plašākas sabiedrības uzmanību tādām tēmām kā vietēja un sezonāla pārtika, pārtikas atkritumi, rūpnieciski apstrādāta pārtika un palmu eļļa. Jāatgādina, ka «Rīcības dienas» ir Ekoskolu aizsākta kampaņa ar mērķi pievērst skolēnu un plašākas sabiedrības uzmanību jautājumiem par videi draudzīgu dzīvesveidu. Kampaņa mudina Ekoskolu audzēkņus un ikvienu skolas pārstāvi būt par pārmaiņu radītājiem vides aizsardzībā, rīkoties pašiem un par atbildīgu rīcību izglītot sabiedrību.

Foto: no «Lācīša» arhīva

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti