Meklēšanas forma

Skaidrs laiks 1 °C A vējš 0.9 m/s
Otrdiena, 2018. gada 20. NovembrisVārda dienu svin: Anda, Andīna

Baibai Rivžai pasniegts Zinātņu akadēmijas apbalvojums

www.jelgavasvestnesis.lv
LLU Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes profesorei, akadēmiķei un Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) loceklei Baibai Rivžai par ievērojamu devumu Latvijas lauku un reģionu attīstības izpētē pasniegts LZA augstākais apbalvojums «Lielā medaļa».

«Šis ir skaists apbalvojums un atzinība par divdesmit gadiem, ko esmu veltījusi Latvijas lauku attīstībai, kā arī augstākajai izglītībai un zinātnei, kas ir mans otrs darbības bloks. Man patīk darbs ar studentiem, un priecājos, ka manā vadībā ir aizstāvējušies 17 doktoranti. Par saviem sasniegumiem man jāpasakās saviem skolotājiem, kas bijuši ne vien mani zinātniskie vadītāji, bet arī dzīves skolotāji – uzskatu, ka vecāki dod mums dzīvību, bet skolotāji – spārnus. Tāpat izjūtu lielu ģimenes un kolēģu atbalstu, kas mani ir novērtējuši,» tā B.Rivža. Akadēmiķe ir devusi ievērojamu ieguldījumu sociālo zinātņu atziņu pārnesē, sekmējot Latvijas reģionu attīstību un uzņēmējdarbību laukos, kā arī Latvijas zinātnes telpas pārveidē atbilstoši pasaules tendencēm. LZA norāda, ka B.Rivža vienmēr pratusi savienot intensīvu akadēmisko darbu LLU ar sabiedrisko aktivitāti, tai skaitā Latvijas Zinātņu akadēmijā.

B.Rivža saņēma arī Borisa un Ināras Teterevu fonda prēmiju 10 000 eiro apmērā, par kuras piešķiršanu 2013. gada 12. novembrī mecenāti Boriss un Ināra Teterevi vienojās ar LZA prezidentu Ojāru Spārīti ar mērķi atbalstīt LZA un veicināt Latvijas sabiedrības un valsts izaugsmi. B.Rivža norāda, ka šī prēmija viņai būs noderīga dalībai kādā zinātniskajā konferencē.  

«Lielā medaļa» ir LZA augstākais novērtējums par zinātnieku darbību, un to katru gadu piešķir Latvijas un ārvalstu zinātniekiem par izciliem radošiem sasniegumiem.

Foto: no LLU arhīva

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Elīna attēls

Patiesi lepojos!

Pievienot komentāru