Meklēšanas forma

Lietus 12 °C Z-ZR vējš 2.3 m/s
Svētdiena, 2018. gada 24. JūnijsVārda dienu svin: Jānis

Atbalsts paredzēts arī privātajiem dārziņiem citās pašvaldībās

Sintija Čepanone
«Vai Jelgavas pašvaldība finansē pilsētā deklarētu bērnu, kas apmeklē privātu pirmsskolas izglītības iestādi citā pašvaldībā?» portālā www.jelgavasvestnesis.lv iepazīstoties ar ziņu «Mainās pašvaldības atbalsta apmērs privātajiem bērnudārziem», vaicā Rita.

Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Sarmīte Joma skaidro, ka atbilstoši 2016. gada 28. janvāra Jelgavas pilsētas pašvaldības saistošajiem noteikumiem Nr.16-3 «Jelgavas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkcijas īstenošanas kārtība» Jelgavas pašvaldības atbalsts par Jelgavā deklarētu bērnu paredzēts arī privātajiem bērnudārziem citās pašvaldībās, taču ar nosacījumu, ja konkrētā situācija atbilst visiem noteikumos minētajiem kritērijiem.

Saskaņā ar tiem pašvaldības atbalstu piešķir, ja bērns apgūst pirmsskolas izglītības programmu citas pašvaldības teritorijā reģistrētā privātā izglītības iestādē un bērna un vismaz viena no vecākiem dzīvesvieta ir deklarēta Jelgavā, ja bērns ir sasniedzis pusotra gada vecumu, ir reģistrēts Jelgavas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu rindā, bet viņam vēl nav nodrošināts pašvaldības finansēts pirmsskolas izglītības pakalpojums jeb piešķirta vieta pašvaldības dārziņā, ja bērns apgūst licencētu izglītības programmu Izglītības iestāžu reģistrā reģistrētā privātā izglītības iestādē. «Ja ģimene atbilst šiem nosacījumiem, vecākiem ar attiecīgu iesniegumu jāvēršas Izglītības pārvaldē, un pēc tā izvērtēšanas tiek slēgts sadarbības līgums par pirmsskolas izglītības pakalpojuma nodrošināšanu starp Jelgavas Izglītības pārvaldi un privāto izglītības iestādi, kā arī līgums starp bērna vecāku, Izglītības pārvaldi un privāto izglītības iestādi,» kārtību skaidro S.Joma.

Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece informē, ka atbilstoši datiem uz 1. janvāri pirmsskolas izglītības programmu privātā izglītības iestādē Jelgavā, Ozolnieku novadā vai Rīgā apgūst 770 bērni, kuru dzīvesvieta ir deklarēta Jelgavas pilsētā. «Par četriem bērniem Izglītības pārvalde ir noslēgusi līgumu ar četrām privātajām izglītības iestādēm Rīgā, savukārt 20 jelgavnieki privāto bērnudārzu šobrīd apmeklē Ozolniekos,» piebilst S.Joma.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti