Meklēšanas forma

Lietus 27 °C ZA vējš 3.6 m/s
Pirmdiena, 2018. gada 16. JūlijsVārda dienu svin: Hermīne, Estere

VID skaidros izmaiņas nodokļu sistēmā

Ilze Knusle-Jankevica
Šovasar nodokļu reformas ietvaros apstiprināti vairāki likumprojekti, un tas nozīmē, ka no 2018. gada 1. janvāra gan uzņēmējus, gan privātpersonas skars būtiskas izmaiņas nodokļu jomā. Lai skaidrotu gaidāmās izmaiņas, Valsts ieņēmumu dienests (VID) rīkos bezmaksas seminārus. Jelgavā oktobrī notiks divi semināri.

Jelgavā semināri par izmaiņām nodokļu sistēmā notiks 26. un 31. oktobrī un 7. novembrī no pulksten 10 līdz 13 Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā Svētes ielā 33. Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc interesentiem jāpiesakās iepriekš. To var izdarīt VID mājaslapas www.vid.gov.lv sadaļā «Aktualitātes», «Notikumi».

VID Sabiedrisko attiecību daļas pārstāve Evita Teice-Mamaja skaidro, ka semināros plānots ieskicēt galvenās jomas, kuras skars izmaiņas, un seminārus aicināts apmeklēt ikviens interesents. Lai semināra apmeklētājiem vieglāk būtu izprast nodokļu sistēmā plānotās izmaiņas, VID speciālisti ir izstrādājuši prezentācijas, kas tiks demonstrētas semināros, un šie materiāli ir pieejami arī VID mājaslapā. «Tēmas, par kurām izstrādātas prezentācijas, ir galvenās semināros aplūkotās, bet ir lietas, kas attiecas uz visiem – kā fiziskām, tā juridiskām personām, kā darba ņēmējiem, tā darba devējiem,» norāda E.Teice-Mamaja.

VID mājaslapā pieejamas prezentācijas par četrām tēmām: izmaiņas Pievienotās vērtības nodokļa likumā; aktuālie grozījumi likumos (Mikrouzņēmumu nodokļa likuma grozījumi, grozījumi likumā «Par valsts sociālo apdrošināšanu», grozījumi attiecībā uz apliekamā ienākuma noteikšanu saimnieciskās darbības veicējiem); Uzņēmuma ienākumu nodokļa likums; Nodokļu maksātājiem nokavējuma naudas un soda naudas dzēšanai paredzētā atbalsta likums. «Mūsu mājaslapā ir arī izveidota speciāla sadaļa «Kā mani ietekmēs nodokļu reforma?», kurā pieejamas atbildes uz daudziem jautājumiem,» piebilst VID pārstāve.

Bezmaksas semināri par plānotajām izmaiņām nodokļu sistēmā tiks organizēti arī novembrī un decembrī – semināru laiki un vietas tiks publicētas VID mājaslapā.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti