Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 1 °C A-DA vējš 1.5 m/s
Pirmdiena, 2018. gada 23. AprīlisVārda dienu svin: Jurģis, Juris, Georgs

VID darbinieki palīdz aizpildīt gada deklarācijas

Ilze Knusle-Jankevica
Šodien Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā notika kārtējais Jelgavas pilsētas pašvaldības un VID rīkotais bezmaksas seminārs – tā tēma bija iedzīvotāju ienākuma nodokļa deklarācijas aizpildīšana saimnieciskās darbības veicējiem.

Semināra dalībniece Inta Bērziņa portālam www.jelgavasvestnesis.lv pastāstīja, ka viņai ir jautājumi par autobusa biļešu pievienošanu deklarācijai kā attaisnoto izdevumu dokumentiem, tāpēc viņa nolēmusi apmeklēt semināru. «Pagājušajā gadā strādāju pie projekta Rīgā un divus mēnešus diendienā braucu uz darbu. Divos mēnešos nobraukāju 108 eiro. Plus vēl man ir arī čeki par ārstēšanas izdevumiem,» stāsta I.Bērziņa, norādot: cik runājusi ar paziņām, daudzi nevis atgūs nodokļu pārmaksu no valsts, bet viņiem vēl nāksies piemaksāt, jo no 2016. gada ir ieviests diferencētais neapliekamais minimums.

«Nodarbojos ar nekustamā īpašuma izīrēšanu, un biju plānojusi saimniecisko darbību uzsākt šogad, bet pirmie darījumi notika jau decembrī, tāpēc man par pagājušo gadu obligāti jāiesniedz deklarācija,» stāsta Jeļena Matjuhova. Viņa neslēpj, ka nezina, kā pareizi deklarācija jāiesniedz, tāpēc vēlas to uzzināt, lai turpmāk tiktu galā pati. Līdzīgs motīvs ir arī Sintijai Tilindei, kura arī pērn uzsāka saimniecisko darbību – juridiskās konsultācijas. «Labāk apmeklēt semināru un iemācīties aizpildīt deklarāciju VID elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS), lai nākamos gados varētu to darīt pati,» tā S.Tilinde, piebilstot, ka vienlaikus viņa vēlas iesniegt čekus par attaisnotajiem izdevumiem – bērnu interešu izglītību, kas arī ir jaunums un ko var darīt vien par 2016. gadu.

«Personām, kas veic saimniecisko darbību, deklarācija jāiesniedz obligāti un tas jāizdara līdz 1. jūnijam, tāpēc tas šobrīd daudziem ir aktuāli,» semināra tēmas izvēli pamato VID Nodokļu pārvaldes Fizisko personu nodokļu daļas Zemgales otrās apkalpošanas nodaļas vadītāja Arta Segliņa. Semināru 7. martā Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā apmeklēja apmēram 50 cilvēku, lai gan pieteikušies bija vairāk. Semināra laikā katrs pie datora aizpildīja deklarāciju un VID darbinieki paskaidroja, kas darāms, un atbildēja uz jautājumiem.

Jāatgādina, ka personām, kam gada deklarācija jāiesniedz obligāti, termiņš ir līdz 1. jūnijam, bet personas, kas deklarāciju iesniedz brīvprātīgi, to var darīt līdz gada beigām.

Jelgavas pilsētas pašvaldības un VID iniciatīva rīkot bezmaksas seminārus nodokļu maksātājiem par nodokļu sistēmas aktualitātēm aizsākās pagājušā gada rudenī. Semināri notiek mēneša pirmajā otrdienā. Šis bija piektais seminārs.

Foto: Ivars Veiliņš

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Jautajums attēls

"... rīkot bezmaksas seminārus nodokļu maksātājiem par nodokļu sistēmas aktualitātēm aizsākās pagājušā gada rudenī. " Vai tas sakrīt ar laiku, kad Jelgavas VID saka strādāt bijusī VID ģenerāldirektora vietniece A. Segliņa? Ko darīja Jelgavas VID līdz šim?
Lietotāja Māris no Rīgas attēls

Man gan nepaveicās- dzīvoju Rīgā. Vakar vspirms jau sabridu kājas, slājot no tramvaja pāri dubļiem, tad biju nepatīkami pārsteigts par netīro grīdu un kapnēm Rīgas VID telpās, kur nu vēl bezgaisa šaurā telpa 2. stāvā un milzīgie cilvēku bari.
Lietotāja Arnis  attēls

Tā smukā kundzīte, kas bildē, viņa man palīdzēja aizpildīt deklarāciju, kā arī izskaidroja nesaprotamos jautājumus! Biju patīkami pārsteigts par tik tiešām jauku un pretimnākošu attieksmi.Gribas novēlēt visam dienestam tā arī turpināt! Paldies.

Pievienot komentāru

Saistītie raksti