Meklēšanas forma

Apmācies 7 °C DR vējš 4.1 m/s
Trešdiena, 2018. gada 26. SeptembrisVārda dienu svin: Gundars, Kurts, Knuts

Mainīta foruma «Valsts atbalsta biznesu» norises vieta

Anastasija Miteniece
Forumam «Valsts atbalsta biznesu», kas notiks 17. oktobrī no pulksten 9.30 līdz 15 un kurā uzņēmēji varēs uzzināt par iespējām saņemt valsts atbalstu savai uzņēmējdarbībai, mainīta norises vieta – pasākums notiks Jelgavas tehnikumā. Aktualizēta arī pasākuma programma.

Komentējot pasākuma pārcelšanas vietu, finanšu institūcijas «Altum» Zemgales reģiona vadītāja Mārīte Lazdiņa portālam www.jelgavasvestnesis.lv skaidro, ka šoruden līdzīgos forumos, kas jau notikuši Rīgā un Liepājā, redzēta patiesi liela uzņēmēju interese, tādēļ, lai varētu nodrošināt vietu pietiekami lielam dalībnieku skaitam Jelgavā, pasākums no Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra (ZRKAC) pārcelts uz Jelgavas tehnikumu.

Jāatgādina, ka Ekonomikas ministrijas organizētajā forumā «Valsts atbalsta biznesu» aicināti piedalīties gan jaunie uzņēmēji un tie, kuri vēl tikai domā par savas biznesa idejas attīstīšanu, gan uzņēmēji ar pieredzi. «Šobrīd uzņēmējdarbības uzsākšanai un tālākai izaugsmei pieejamā valsts atbalsta apmērs ir vairāk nekā 400 miljoni eiro un valsts atbalsta programmas, kas palīdz tapt jauniem biznesiem un augt jau esošajiem, ir plašas. Viens no foruma mērķiem ir palīdzēt orientēties šajā piedāvājumā, jo naudas un iespēju ir daudz, jāspēj tikai izmantot,» tā M.Lazdiņa, norādot, ka pasākumā varēs iegūt arī jaunus kontaktus.

Foruma pirmā daļa būs kopīga visiem dalībniekiem – tās laikā no pulksten 9.30 līdz 11.30 par uzņēmēju un valsts pārvaldes mijiedarbību runās Ekonomikas ministrijas pārstāvis Aldis Bukšs, savukārt Zemgales Plānošanas reģiona speciālisti iepazīstinās ar pašvaldību piedāvājumu uzņēmējiem. Foruma pirmās daļas noslēgumā uzņēmuma «Moresales Latvia» pārstāve Dace Briede-Zālīte jelgavniekiem stāstīs par tipiskākajām pārdošanas kļūdām.

Otrajā foruma daļā, kas sāksies pulksten 12, pasākuma dalībniekiem tiks piedāvātas atšķirīgas sesijas: uzņēmējiem ar pieredzi un biznesa uzsācējiem. Biznesa uzsācēju informatīvo bloku atklās «Altum» pārstāve M.Lazdiņa, stāstot par topošajiem uzņēmējiem pieejamo atbalstu, savukārt Linda Grīnfelde no Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) runās par paņēmieniem, kas var palīdzēt attīstīt iecerēto. Sesiju papildinās arī vairāki pieredzes stāsti – forumā uzstāsies Dobeles novada uzņēmuma «Dabas dots» pārstāvis Rolands Briņķis, jelgavnieki Aksels Zingulis un Reinis Nikuļcevs no uzņēmuma «RocketGrip» un pilsētas konditorejas uzņēmuma «Tarte» pārstāve Zane Oja.

Savukārt pieredzējušo uzņēmēju sesijā L.Grīnfelde informēs par LIAA pakalpojumiem, kas pieejami uzņēmējiem, kā arī būs Jelgavas kokapstrādes uzņēmuma «Cross Timber Systems» pārstāvja Andra Dlohi pieredzes stāsts. M.Lazdiņa no «Altum» stāstīs par uzņēmējiem pieejamo atbalstu, savukārt Centrālās finanšu un līgumu aģentūras pārstāve Sintija Zīverte – par ES struktūrfondu apgūšanas iespējām.Foruma trešajā daļā būs tīklošanās – īpašos stendos būs pieejamas individuālas konsultācijas par atbalsta un biznesa attīstības jautājumiem.

Forums norisināsies Jelgavas tehnikumā Pulkveža O.Kalpaka ielā 37. Tam iepriekš jāpiesakās – to iespējams izdarīt, aizpildot pieteikuma formu «Altum» mājaslapā.

Forumu organizē Ekonomikas ministrija sadarbībā ar attīstības finanšu institūciju «Altum» un LIAA.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru