Meklēšanas forma

Lietus 27 °C ZA vējš 3.6 m/s
Pirmdiena, 2018. gada 16. JūlijsVārda dienu svin: Hermīne, Estere

Daba devējus aicina pieteikt subsidētās darba vietas

Anastasija Miteniece
Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina darba devējus piesaistīt uzņēmumam nepieciešamos darbiniekus, ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalstu nodarbinot NVA reģistrētos bezdarbniekus. Līdz šī gada 4. augustam NVA pieņem darba devēju pieteikumus subsidēto darba vietu izveidei projektā «Subsidētās darbavietas bezdarbniekiem», savukārt līdz 10. augustam – «Jauniešu garantijas» pasākumos.

Projektā, kas paredz subsidēto darba vietu izveidi bezdarbniekiem, tiek nodarbināti ilgstošie bezdarbnieki: tie, kuri bijuši bez darba vismaz 12 mēnešus vai bezdarbnieki vecumā virs 55 gadiem, tai skaitā bezdarbnieki ar apgādājamiem, ar invaliditāti, kā arī ar bēgļa vai alternatīvās personas statusu. Daba devējam, iesaistoties projektā un izveidojot darba vietu, tiek piešķirts līdzfinansējums 50 procentu apmērā no darbinieka algas, nepārsniedzot valstī noteiktās minimālās darba algas apmēru – 380 eiro. Jāpiebilst, ka līdzfinansējumu piešķir arī darba vadītāju atalgojumam, kā arī valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām no bezdarbnieka darba algas dotācijas daļas.

 Pieteikties subsidēto darba vietu izveidei NVA filiālēs var komersanti, lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības, pašnodarbinātās personas, kā arī biedrības vai nodibinājumi. Nosacījumi neattiecas uz politiskajām partijām, kā arī ārstniecības iestādēm, kurās valsts vai pašvaldības daļa pamatkapitālā atsevišķi vai kopumā pārsniedz 50 procentus. Pieteikšanās norisinās līdz 4. augustam, informē  NVA Jelgavas filiāles vadītāja Inga Lejiņa.

Savukārt projektā «Jauniešu garantijas» darba devējiem ir iespēja pieteikties pasākumā «Pirmā darba pieredze jaunietim». Galvenais pasākuma nosacījums ir nodarbināt savā uzņēmumā bezdarbniekus vecumā no 18 līdz 29 gadiem ar profesionālo vai augstāko izglītību. Darba attiecības var ilgt līdz sešiem mēnešiem. Pirmo pusgadu NVA ik mēnesi darba devējam maksā dotāciju 200 eiro apmērā nodarbinātā jaunieša algai, savukārt darba devējam jānodrošina līdzmaksājums, jo atalgojums nedrīkst būt mazāks par valstī noteikto minimālo algu. Dotācijas apmērs jaunietim ar invaliditāti ir 300 eiro.

Jāpiebilst, ka papildu NVA ik mēnesi 50 procentu apmērā no valstī noteiktās minimālās algas sedz arī izdevumus jauniešu darba vadītāju atlīdzības nodrošināšanai. Nepieciešamības gadījumos NVA piešķir vienreizēju dotāciju līdz 50 eiro individuālajiem aizsardzības līdzekļiem, kā arī apmaksā jauniešu veselības pārbaudes. Tāpat NVA apmaksā izdevumus, kas saistīti ar darba vietas pielāgošanu jaunietim ar invaliditāti. Pieteikt darba vietas var komersanti, pašnodarbinātās personas, kā arī biedrības vai nodibinājumi. Darba vietai ir jābūt izveidotai speciāli dalībai šajā pasākumā vai vakantai vismaz 4 mēnešus pirms pasākuma uzsākšanas.

Papildu iespēja «Jauniešu garantijas» projektā ir pasākums «Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība nevalstiskajā sektorā», dalībai kurā aicinātas biedrības un nodibinājumi. Pasākuma mērķis ir piesaistīt jauniešus darbam sabiedrības labā, piedāvājot darba vietu tādās jomās kā labdarības projekti, sociālā aprūpe, lauksaimniecība, māksla, kultūra, izglītība, ēdināšana, sporta pasākumi, administratīvais darbs un citas. Biedrībai vai nodibinājumam jābūt oficiāli reģistrētam. Būtiski, ka darba pienākumi jaunietim – bezdarbniekam vecumā no 18 līdz 29 gadiem biedrībā vai nodibinājumā ir jāveic piecas dienas nedēļā: ne mazāk kā 4 stundas un ne vairāk kā 8 stundas dienā. Jaunietim, kas piedalīsies šajā pasākumā, NVA nodrošinās ikmēneša stipendiju 90 eiro apmērā proporcionāli mēnesī nostrādātajām dienām, kā arī apdrošinās pret nelaimes gadījumiem. Jaunieša iesaistes ilgums pasākumā – līdz 6 mēnešiem.

Pieteikšanās «Jauniešu garantijas» pasākumiem norisinās līdz 10. augustam. Pieteikties līdzfinansēto darba vietu izveidei iespējams aizpildot pieteikuma formu, kas pieejama NVA mājaslapā www.nva.gov.lv sadaļā «Darba devējiem» pie konkrētā pasākuma, un iesniedzot to klātienē jebkurā NVA filiālē.

Papildu informācija par nosacījumiem līdzfinansēto darba vietu izveidi pieejama mājaslapā www.nva.gov.lv. Jautājumu gadījumā darba devēji aicināti sazināties ar NVA Jelgavas filiāles nodarbinātības organizatori Kristīni Egli pa tālruni 63026674, 26469347 vai e-pastu kristine.egle@nva.gov.lv.

Foto: no JV arhīva 

Viedokļi

Pievienot komentāru