Meklēšanas forma

Skaidrs laiks 19 °C Z-ZR vējš 1.7 m/s
Piektdiena, 2018. gada 20. JūlijsVārda dienu svin: Ritma, Ramona

Augustā siltumenerģijas tarifs Jelgavā saglabājas zems

www.jelgavasvestnesis.lv
Augustā SIA «Fortum Jelgava» siltumenerģijas tarifs Jelgavas pilsētā saglabājas iepriekšējo mēnešu līmenī un ir 51,73 EUR/MWh bez PVN – tarifs nav mainījies kopš aprīļa, informē «Fortum Jelgava» pārstāve Guntra Matisa.

Jelgavā kā galvenais kurināmais siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanai tiek izmantota koksnes šķelda, kas visu gadu nodrošina nepieciešamo siltumenerģijas bāzes slodzi, tomēr maksimālās slodzes nodrošināšanai ziemas aukstākajās dienās tiek izmantotas dabasgāzes katlumājas. Tādēļ siltumenerģijas tarifs, lai arī mazākā apmērā, tomēr joprojām ir saistīts ar dabasgāzes cenu.

Pēc gāzes tirgus atvēršanas arī «Fortum Jelgava» var izvēlēties dabasgāzes piegādātāju. «Jūnijā uzņēmums saņēma četrus piedāvājumus dabasgāzes piegādēm, kurus rūpīgi izvērtēja, ņemot vērā klientu intereses, kā arī ekonomiskos un piegādes drošības aspektus. Par visizdevīgāko piedāvājumu centralizētās siltumapgādes pakalpojuma nodrošināšanai jelgavniekiem tika atzīts līdzšinējā sadarbības partnera AS «Latvijas Gāze» iesniegtais piedāvājums,» stāsta G.Matisa, papildinot – līdz ar to siltumenerģijas tarifs šobrīd saglabājas nemainīgs un tā izmaiņas, kaut arī nelielā apmērā, tomēr ir iespējamas vien tad, ja dabasgāzes cena samazinās vai palielinās.

Pēdējos gados siltumenerģijas tarifs Jelgavā nav piedzīvojis krasas svārstības, bet, salīdzinot ar 2012. gadu, kad sāka būvēt biomasas koģenerācijas staciju un Jelgavā vienīgais kurināmais, kuru izmantoja centralizētajā siltumapgādē, bija dabasgāze, siltumenerģijas tarifs ir samazinājies par 24,8 procentiem – 2012. gadā vidējais siltumenerģijas tarifs Jelgavā bija 68,81 EUR/MWh, tā «Fortum Jelgava» pārstāve.

Jāpiebilst, ka par faktiski piemēroto siltumenerģijas cenu uzņēmums katru mēnesi informē savā interneta mājaslapā www.fortum.lv.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti