Meklēšanas forma

Skaidrs laiks 1 °C A vējš 0.9 m/s
Otrdiena, 2018. gada 20. NovembrisVārda dienu svin: Anda, Andīna

«AKG» saņem pasaules līmeņa novērtējumu no kompānijas «Caterpillar Inc.»

Jana Bahmane
Dzesēšanas iekārtu ražotājs «AKG Thermotechnik Lettland» ieguvis pasaulē lielākā celtniecības tehnikas ražotāja «Caterpillar Inc.» (CAT) augstāko novērtējumu jeb Platīna izcilības apliecinājumu. Līdz šim šādu novērtējumu radiatoru piegādes jomā Eiropā ir saņēmis tikai vēl viens piegādātājs. «Šis ir augsts novērtējums gan Latvijas ražotnei, gan «AKG» grupai kopumā. Lēmumu atvērt ražotni Jelgavā pieņēmām pirms 14 gadiem, un acīmredzami tas ir bijis pareizs lēmums, tādēļ ražotnes attīstībā tuvāko divu gadu laikā plānojam investēt vēl desmit miljonus eiro,» norāda «AKG» uzņēmumu grupas īpašnieks Hartvigs Pītckers.

CAT Platīna piegādātāja izcilības apliecinājums ir ļoti augsts novērtējums, tādēļ šonedēļ to pasniegt Jelgavā ieradās CAT koncerna vadība no ASV. «AKG Thermotechnik Lettland» finanšu vadītājs Kaspars Mazapšs skaidro, ka CAT ir viens no lielākajiem «AKG Thermotechnik Lettland» pasūtītājiem, kam gadā nosūta vairākus tūkstošus Jelgavā ražoto radiatoru moduļu smagajai celtniecības tehnikai. «Eiropā šobrīd ir aptuveni 1700 piegādātāju, kas piegādā savus ražojumus uzņēmumam CAT, un aptuveni 25 piegādātāji no tiem šobrīd ir sasnieguši CAT Zelta piegādātāja līmeni. Savukārt Platīna līmeni siltummaiņu piegādes jomā, saskaņā ar mūsu rīcībā esošo informāciju, bez «AKG Thermotechnik Lettland» ir sasniedzis tikai vēl viens piegādātājs,» stāsta K.Mazapšs. Jelgavas automašīnu radiatoru ražotne ar CAT sadarbojas jau septiņu gadu garumā, un šajā laikā nav pieļauta teju neviena kvalitātes novirze. Platīna piegādātāja līmenis CAT sistēmā paver plašas iespējas uzņēmuma sadarbībai ar CAT gan jaunu produktu ražošanas uzsākšanas jomā, gan esošo produktu apgrozījuma palielināšanā.

Pirms CAT Platīna līmeņa sasniegšanas Jelgavas ražotne trīs gadus pēc kārtas bija ieguvusi CAT Zelta līmeni. «Lai iegūtu piegādātāja novērtējuma līmeni, vērtē galvenokārt divus nozīmīgus faktorus – piegādātā produkta kvalitāti un piegādes precizitāti. Izcilības balvas iegūšana ir ilgtermiņa process – trīs gadus pēc kārtas saņēmām Zelta līmeni, proti, strādājām praktiski bez kļūdām, bet, lai pretendētu uz augstāko jeb Platīna līmeni, jānodrošina tas, ka kļūdas nav pieļaujamas pat teorētiski,» augstākā apliecinājuma saņemšanas procedūru skaidro K.Mazapšs. Katru gadu novērtēšana tiek veikta no jauna, tādēļ apliecinājums tiek piešķirts uz vienu gadu.

«Šobrīd tieši Jelgavā ir viena no spēcīgākajām «AKG» grupas komandām. Līdz 2019. gadam plānojam dubultot ražošanas apjomu, bet tas notiks ļoti pakāpeniski. Mūsu plānos ir sākt ražot radiatorus arī lidmašīnām un vilcieniem. Tāpat divu gadu laikā plānojam investēt aptuveni 10 miljonus eiro iekārtās un aprīkojumā, palielinot darbinieku skaitu no 250 līdz 400,» stāsta «AKG» grupas izpilddirektors Peters Frīdrihs. «Mēs sadarbojamies ar augstskolām un tehniskajām skolām, sniedzot iespēju studentiem no studijām brīvajā laikā pie mums strādāt, un aptuveni puse no viņiem palikuši mūsu kompānijā,» stāsta «AKG Thermotechnik Lettland» direktors Gerhards Ritcmans. Viņš papildina, ka uzņēmumā ir ļoti stabils darbinieku kodols, un nozīmīgākais faktors, izvērtējot potenciālos darbiniekus, ir viņu motivācija strādāt – ražotnes darbinieki iziet divu gadu apmācību.

Jāpiebilst, ka «AKG Thermotechnik Lettland» Jelgavā darbojas jau 12 gadu, un šobrīd uzņēmumā nodarbināti 250 cilvēki, no kuriem lielākā daļa ir jelgavnieki. 2017. gadā plānotais uzņēmuma apgrozījums ir 32 miljoni eiro, savukārt «AKG» grupas kopumā – 280 miljoni eiro. «AKG» grupai pasaulē ir 13 rūpnīcas – tostarp Vācijā, Francijā, Turcijā, Ķīnā, ASV, Indijā un citviet, kā vairākas pārdošanas pārstāvniecības. ««AKG» ir ģimenes uzņēmums, kas dibināts 1919. gadā. Mūsu kompānijai īpaši nozīmīga ir ilgtermiņa sadarbība un attiecību veidošana gan ar saviem darbiniekiem, gan klientiem,» papildina P.Frīdrihs.

Foto: Ivars Veiliņš

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti